celebritate

Serghei Kamensky. Triumf brazilian nereușit

Cuprins:

Pe 11 august 2016, orașul Altai Biysk a explodat un flash mob în sprijinul olimpicului Serghei Kamensky. În acest moment, Serghei a apărat onoarea drapelului rus la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro vara. O acțiune neobișnuită a fost organizată de tinerii din teritoriul Altai. Dansând, băieții au strigat un slogan în care a spus că Kamensky va aduce cu siguranță o medalie olimpică din Brazilia și totul pentru că Biysk a fost fan! La sfârșitul flash mob-ului, tinerii au pregătit un cadou pentru Sergey Kamensky - un tricou cu inscripția „Rio 2016”, pe care băieții înșiși au completat-o ​​cu vopsele.

Mod olimpic

Sergey Kamensky a mers la Jocurile Olimpice ca multiplu campion la turneele internaționale, campionul mondial și speranța principală a întregii țări în sportul său. Imaginează-ți, la Campionatele Europene 2015, Kamensky a reușit să actualizeze patru recorduri! Inclusiv lumea - în filmarea a „60 de fotografii dintr-o poziție predispusă”. Interesant este că realizarea anterioară a lumii a aparținut și sportivului Biysk. Serghei a continuat să-și afirme propria hegemonie, obișnuindu-și rivalii cu ideea cine este responsabil.

Este un fiasco?

În turneul de calificare al competiției pentru trageri dintr-o poziție predispusă, Kamensky a atins recordul olimpic de 629 de puncte. Realizarea mondială a rusului, stabilită la campionatul european, a fost de 633 de puncte. Totuși, calmul și reținerea trăgătorului rus nu au fost suficiente. În finală, Serghei a fost doar pe locul patru. La finalul turneului, sportivul și-a împărtășit emoțiile.

El a recunoscut că după primul început a vrut să plângă și să fugă, ca un copil mic. Desigur, este foarte dificil să supraviețuiești unei înfrângeri atât de dezamăgitoare în disciplina căreia ai fost rege în ultimii ani. Cu toate acestea, tirul este un sport în care nervii sunt adesea o parte integrantă a succesului final și, din păcate, pot împiedica serios pe cineva. Oricât de greu ar fi, cu siguranță, trebuie să vă trageți împreună: a existat o altă mare oportunitate de a câștiga o medalie de jocuri, de a vă reabilita în fața întregii țări, a fanilor personali și, în primul rând, în fața voastră.

Mini victorie

Nici a doua pornire nu a fost ușoară. De această dată, atitudinea lui Kamensky a ajuns. Shooterul rus era în pragul depresiei. Mai ales dificile au fost ultimele lovituri. Deși medalia era deja în buzunarul meu. Aurul din împușcarea cu puști de la trei poziții de la o distanță de 50 de metri a fost la atletul italian Nicolo Capriani, dar Sergey Kamensky a câștigat argintul.

Cu toate acestea, Jocurile Olimpice au adus emoții bucuroase sportivului din Altai și tuturor fanilor săi, deși, pentru a fi sincer, turneul s-ar fi putut dovedi mult mai bun pentru campioana rusă. Ei bine, vom aștepta de la Sergey pentru noi realizări în următorii patru ani!