celebritate

Kudryavtseva Yana Alekseevna: biografie și înregistrări

Cuprins:

Kudryavtseva Yana Alekseevna este cea mai tânără campioană perfectă la competițiile mondiale de gimnastică. Fata s-a născut într-un mediu sportiv, pentru că tatăl ei este un înotător celebru care a câștigat campionatul Jocurilor Olimpice din 1992. Familia locuia la Moscova.

Decolarea carierei

Destul de devreme a început să facă progrese semnificative Kudryavtseva Yana Alekseevna. Biografia ei este asociată cu sporturi serioase, începând din 2008, când a fost obținută o victorie la turneele de juniori. Apoi, un astfel de eveniment a avut loc pe teritoriul Dmitrov în 2009, ea a concurat la Samara în 2011, precum și la Kazan (2012).

Sezonul în care au început competițiile a fost 2011. Atunci au fost apreciate talentele, lucru demonstrat de Kudryavtseva Yana Alekseevna. A existat o competiție internațională între juniori. În același timp, competiția de la Grand Prix a durat.

Yana Alekseevna Kudryavtseva a ajuns în rândurile de frunte ale echipei sale. Ea a făcut o treabă excelentă atât cu cluburile, cât și cu cercul. Cupa Junior a fost câștigată. La Pesaro, Kudryavtseva Yana Alekseevna a primit conducerea mondială. Cariera ei se dezvolta rapid.

2012 a adus victoria în competițiile europene printre juniori. Inimile judecătorilor au fost mituite de spectacole cu mingea perfect interpretată de ea. Kudryavtseva Yana Alekseevna a primit „aurul” ca urmare a atitudinii din echipă.

Dezvoltare rapidă

De atunci, realizările ei nu s-au înmulțit decât. Kudryavtseva Yana Alekseevna merge la competiții în rândul adulților. Cariera sportivă la categoria seniori începe cu turneul la nivel internațional din 2013, care are loc în capitala Rusiei. Următorul turneu a avut loc pe teritoriul Holon. S-a câștigat strălucirea atotcuprinzătoare, precum și competiția cu cluburile, bronzul a fost câștigat, datorită faptului că a lucrat cu mingea, a reușit cu grație trupa.

Kudryavtseva Yana Alekseevna devine apoi membru al Cupei Mondiale organizate la Sofia. El i-a acordat primul loc în toată lumea. În ciuda faptului că acesta a fost sezonul inițial, fata a fost prima din istorie care și-a depășit rivalele în această etapă chiar la decolare din carieră. Conducerea în lucrul cu cercul a fost câștigată cu strălucire, a făcut o treabă excelentă cu un echipament sportiv, a primit un „bronz” pentru performanțele sale cu o bandă.

Când Cupa Mondială a avut loc pe teritoriul Minskului, a doua victorie completă a fost câștigată imediat, „aurul” pentru lucrul cu mingea, precum și cea de-a doua cu panglică și maces.

Setarea înregistrărilor

Următoarea etapă a carierei sale a fost trecută la Viena, când Yana Alekseevna Kudryavtseva a câștigat „aurul”. Fotografiile arată cât de elegantă este această fată, dar câtă perseverență și muncă asiduă are! Făcând o performanță cu mingea, ea a obținut 19 puncte pe sistemul actualizat de rating, care la acea vreme era un record. O fată fenomenal tânără a fost când a câștigat statutul de campioană europeană. Doar 15 ani, și deja astfel de rezultate!

În cadrul primei finale a Cupei Mondiale de la Sankt Petersburg, în 2013, s-a obținut a treia poziție în all-around, primul loc pentru lucrul cu mingea, a doua cu o mază și performanța cu o panglică.

Victorie, indiferent ce

În luna august a acestui an și-a adus debutul la Kiev, ca parte a campionatului mondial. Au existat unele obstacole tehnice. Muzica s-a oprit de câteva ori, așa că spectacolul a trebuit să fie început din nou. Cu toate acestea, în ciuda tuturor, ea a devenit câștigătoare și a obținut un rezultat de 18, 5.

De asemenea, s-a obținut campionatul de lucru cu cluburi, poziția a doua - cu un cerc, precum și pentru jocul cu mingea. Când a avut loc ultimul eveniment complet, care a fost organizat într-un mod individual, fata a câștigat. Această realizare o ridică la statutul de cea mai tânără gimnastă care a câștigat o conducere perfectă în lume la 15 ani.

Cucerirea Orientului

Apoi, evenimentele din viața ei s-au desfășurat în Japonia, unde a fost membru al campionatului de club Aeon Cup. Fata a acționat ca parte a unui grup care concura în numele asociației Gazprom. Ea și colegii ei din echipa națională au devenit liderii competiției pe echipe, în fața Belarusului și Ucrainei. Când a avut loc evenimentul individual, Kudryavtseva a primit „aurul”.

În următorul 2014, returna fata la Moscova pentru a participa la unul dintre turneele de la Grand Prix. El aduce locul al treilea pentru all-around și al doilea pentru lucrul cu o macee și un cerc. Gimnasta ar putea obține rezultate grozave dacă s-ar fi pregătit mai bine, dar a rămas totuși în primii trei.

Lucruri mult mai bune au mers la Tie, unde a câștigat campionatul la toate categoriile, cu excepția faptului că a lucrat cu o mază. Acolo a obținut locul doi. Patru medalii de aur au fost primite la Stuttgart. Odată ajunsă la Holon la Marele Premiu, ea a câștigat încă două prime locuri, una secundă și bronz. La a doua vizită la Pesaro, a reușit să câștige în toate categoriile.

Campion invariabil

Aprilie 2014 a fost perioada campionatului Rusiei la Penza. Toată lumea a fost complet supusă de ea. Odată ajunsă în Corbeil-Eson și Tașkent, a ocupat locurile secundare, pe locul doi doar pentru compatriotul ei Mamun Margarita. Când au avut loc următoarele etape la Sofia și Minsk, fata a reușit să obțină victoria.

Cea de-a treizecea aniversare a Campionatului European a adus un triumf în rolul de lider absolut. Kazan și etapa finală a Cupei Internaționale au devenit o perioadă de primire a patru medalii de aur și una de argint.

Cupa Mondială din 2014 în Israel a început ca un eveniment de echipă, în urma căruia participanții din Rusia au devenit câștigători. Kudryavtseva s-a calificat absolut în toate competițiile finale. Categoriile de macee, cercei, minge au adus primul loc, iar panglică - al doilea. A fost, de asemenea, o perioadă foarte reușită, deoarece ea a câștigat din nou statutul de campioană absolută la individual.

La finalul concursului, Yana a primit un premiu special pe care Longines l-a acordat pentru eleganță. Frumusețea s-a întâmplat să devină câștigător al premiului Silver Doe.